Peľ, Propolis

Filtrovanie produktov:
Cena

 – 

  • 0
  • 60
Krajina výroby
Pôvod surovín

Propolis, včelí peľ priamo od lokálnych VČELÁRov

Kúpou včelích produktov na EkoKrajina.sk podporujete priamo včelára!


Propolis sa nazýva aj ako ochranca úľa. Včely si propolisom obaľujú vnútro svojho úľa a chránia sa tak pred šírením baktérií a plesní. Včely propolisom zatmelujú trhliny, zpevňujú stavbu úľa a zabraňujú tak prístupu škodcov a nepriateľov. Ak do úľa predsalen niečo vnikne, včely to hneď obalia propolisom, ktorý si poradí so všetkými mikróbami. Tak prečo rovnakú silu nevyužiť aj v našom tele? 

Propolis obsahuje veľké množstvo  rôznych látok, čo znemožňuje umelú výrobu propolisu alebo len napodobenie. Musíme sa iba spoľahnúť na 100% prírodný zdroj. Včelári propolis získávajú pri čistení úľa, zoškrabávaním zo stien, alebo dajú do úľa drobné pletivo, ktoré po nejakom čase včely obalia propolisom.

Propolis pomáha najmä na posilnenie imunity, urýchľuje hojenie rán, má protizápalové, antibiotické, antimykotické, dezinfikačné, bolesť utišujúce účinky, ničí baktérie, vírusy, plesne a pomáha pri bolesti hrdla.

Včelí propolis je 100% prírodný produkt

Propolis tvorí najmä živica, éterické oleje a vosky, ďalej balzámy, triesloviny, isté množstvo vitamínov a provitamínov, celá rada minerálov a stopových prvkov a predovšetkým flavonoidy. Práve im sa pripisujú nejvýznamnejšie účinky propolisu na posilnenie ľudskej imunity.

Kloktanie roztoku propolisovej tinktúry pomáha pri bolestiach v hrdle a nachládnutí, inhalácia zase pri chorobách dýchacích ciest. Propolisová tinktúra dezinfikuje rany a štipnutia hmyzom, ukľudňuje podráždenoú pokožku, dutinu ústnu a je vhodný aj pri paradentóze. Propolisová tinktúra je 100% prírodný produkt a neobsahuje žiadne chemické prísady.

12.00
22.00
6.50
20.00
40.00
30.00
10.00
5.20
60.00
50.00
5.99
4.99 bez DPH
Krajina výrobySlovensko Pôvod surovín100% Slovensko Objem60 ml Certifikácia producentaLen z prírodných surovín
Najpredávanejšie
1. 
SK027M147E
100% čistá
22.00