Slaný Karamel Cheescake Recept

19/12/2022
Slaný karamel cheescake recept

Slaný Karamel Cheescake


Suroviny na Slaný Karamel Cheescake: 

600g  Maslových sušienok /napr. Sondey 200g 3 balenia/
160g Masla
2x Smotana na šľahanie
500g  Mascarpone
250g  Slaného Karamelu

Recept na slaný Karamel Cheescake: 

320g rozdrvených maslových sušienok alebo rozmixovaných zmiešame so 160g rozpusteného masla a vymiesime cesto. Na spodok formy dáme papier na pečenie a cesto vysypeme do stredu a postupne okolo kraju ukladáme celé sušienky a pritláčame k nim cesto. Potom dáme formu do chladničky na 30 min.
Medzitým si pripravíme Slaný karamel plnku:

 160g -180g slaného karamelu zmiešame s dvomi smotanami na šľahanie a vyšľaháme. Následne pridáme 2x po 250g Mascarpone a zase premiešame.
Túto plnku rozdelíme na 2 časti. Prvú časť rozotrieme na spodok cesta, následne posypeme 80g rozdrvenými maslovými sušienkami a tiež rozotrieme trošku slaného karamelu. Potom rozotrieme ďalšiu várku plnky.

Pre efekt vrch cheescakeu polejeme slaným karamelom a môžeme dať menšiu okruhlu nádobu navrch koláča a okolo tej nádoby posypeme ešte rozdrvené maslové sušienky. Potom nádobu od stránime.

Recept na Slaný Karamel zo 400g cukru:
 
Slaný karamel je dobré mať pripravený už vopred, aby príprava koláča netrvala dlho.

400 g kryštálového cukru
150 ml vody
1 šlahačka
2 čajové lyžičky soli

Za stáleho miešania rozpustíme cukor v hrnci, keď sa začne už roztápať stíšime oheň, aby nezhorel. Potom odstavíme. Pridáme 150 ml vody, a postupne pomalililinky prilievame šľahačku a rozmiešavame a ešte prevaríme na miernom ohni. Nakoniec pridáme 1,5 -2 lyžičky soli podľa chuti. V chladničke vydrží 2 týždne.

Najnovšie články